20. 5. 2024

Středa – je ho tam po úterku třeba

Čeho a kde? Uvidíme.

—ﬡ—

Shodou okolností jsem zachytil dva články, které považuji za vynikající a hodné čtenářské pozornosti. Oba se zabývají probematikou téměř totožnou, byť každý z trochu jiné strany. To ale není špatně, ba dokonce naopak: vždyť právě díky dvěma vzájemně posunutým obrazům, zachyceným dvojicí našich očí, máme plastické, prostorové vidění.

Odkaz na první z předeslaných textů jsem našel na webu Aktuální konflikty v sekci Střední Evropa. Jde o článek Jaroslava Štefce, publikovaný na Facebooku.

Štefec je ostrý jak břitva a jedovatý jak novičok; doporučuji přečíst celý text – sem si dovolím zkopírovat jen část jako ukázku. To jednak proto, že citovat budu texty dva, a můj článek by byl neúměrně dlouhý, jednak – a hlavně – proto, že na pana Štefce nemám kontakt a nemohu požádat o svolení, což v případě přebírání textů považuji za slušnost. Články pana Štefce by byly ozdobou tohoto webu, dejme mu slovo:


Směšnost – základní charakteristika české zahraniční politiky a diplomacie?

Nejhorší, co může potkat stát jako diplomatický subjekt, je být vnímán jako objekt diplomatického posměchu. České republice se to jako jednomu z velmi mála států světa skutečně podařilo. Můžeme za to poděkovat těžké a vysilující snaze mnoha „excelentních“ mozků udělat co nejvíce a co největších „kopanců“ na mezinárodní politické a diplomatické scéně.

Namátkou vzpomenu vystoupení řeporyjského starosty Pavla Novotného v ruské televizi, díky němuž zanechala ČR u ruských diváků nesmazatelný dojem, že jsme národem pitomců. Nelze vynechat ani krystalicky čisté „psyops“, tzv. „ricinovou aféru“, nebo „akci Vrbětice“, organizované osobně šéfem BIS, panem Koudelkou…

(…)

Pominu fakt, že v půlce Evropy se staly virálními vystoupení předsedkyně Sněmovny Pekarové-Adamové ve stylu „nevadí nám zimina, porazíme Putina“. Daleko větší bombou byla výprava šéfa Senátu na ostrovní část Číny, Tchaj-wan, kde se v parodii na slova z ikonického berlínského projevu prezidenta USA Johna F. Kennedyho dne 26. června 1963, „Ich bin ein Berliner!“, označil špatnou angličtinou za Tchajwance.

Nově inkarnovaný Vys-trč-il Mil-oš tím sice vzbudil frenetický potlesk přítomných poslanců, ale také, a to je podstatné, hurónský smích v diplomatických kruzích snad všech zemí světa. Tedy s výjimkou Číny, které navíc už před touto návštěvou diplomat-elév Lipavský stihl v podstatě vyhlásil válku.

(…)

Místo vládnutí vlastní zemi jezdí politické vedení ČR po světě a chová se jako tlupa kšeftařů se zbraněmi. Premiér, ministryně války a ministr zahraničí coby obchodní cestující shánějí pro Ukrajinu „non-EU“ munici s využitím kontaktů zbrojařských firem, spojených dlouholetými „provizně-poplatkovými“ svazky s MO, zatímco český prezident a vrchní velitel české armády objíždí státy EU a žebrá o peníze na její zaplacení.

Přiznám se, že netuším kdo, v čím jménu a za jakých podmínek uzavírá na dodávky této munice smlouvy, ani kdo, jakou cestou a v jaké měně ji bude hradit. Nevím také, kdo zaplatí za dopravu, nebo kolik peněz „sežerou“ provize překupníků a zprostředkovatelů. To jsou ale zcela zásadní a legitimní otázky. Může se totiž velmi rychle stát, že ČR se z ničeho nic ocitne před problémem neschopnosti za objednanou munici platit, neboť většina peněz je zatím stále ve stádiu slibů. A těmi, jak známo, nezarmoutíš.

(…)


Druhý z článků, které stojí za to přečíst, je z klávesnice Rudolfa Fürsta, politologa a sinologa, který svůj text publikoval na webu Asiaskop (trvalý odkaz je v postranním panelu těchto stránek). Politologové poslední dobou nemají zvláštním přičiněním osudu příliš dobrou pověst, ale přimlouvám se, aby v případě pana Fürsta čtenář udělal výjimku – zde ukázka:


Češi to ve vztahu k Tchaj-wanu rádi horké

(…)

Není od věci si připomenout, kolik zemí v Evropě má přímé letecké spojení s pevninskou Čínou, případně i současně s Tchaj-wanem. Jen v našem regionu jde prakticky o všechny sousední země kromě Slovenska, které to má ovšem do Vídně blíže než do Prahy. Naše přímé linky do Pekingu, Šanghaje, Si-anu a Čcheng-tu byly v době karantény Covidu-19 zastaveny a už nebyly obnoveny. Šli jsme z počtu čtyři na nulu, což je vskutku unikát. Tak například ve Vídni letí naši sousedé do Číny na dva týdny přímou linkou a bez víza. To se tak někdo má. Naše vztahy s Čínou nejsou alfou a omegou české ekonomické a politické budoucnosti, avšak slouží jako důležitý vedlejší identifikátor české mezinárodní pozice. Výsledky zahraniční politiky jsou měřitelné na základě faktů. Nestálo by za pokus pořídit si něco jako ministerstvo zahraničí?

(…)

Jsme vydáni na pospas, a ještě se z toho div neradujeme. Dálněvýchodní oblast a vztahy s pevninskou Čínou jistě nejsou hlavním tématem české zahraniční orientace, avšak drastické fluktuace politických kontaktů s Pekingem, vycházející většinou z české strany, a neschopnost uvažovat neideologicky doprovázejí a charakterizují český sesuv do chudoby a bezvýznamnosti.

Sousední evropské země jako Německo, Polsko, Maďarsko, Rakousko, mají své dlouhodobé zájmy v Číně a své vztahy s Tchaj-wanem pojímají jako běžnou rutinu na neoficiální úrovni. Určitou úlevou je, že mezipřistání tchajwanské budoucí vicepresidentky v Praze mělo tentokrát nezvykle omezenou mediální prezentaci a že k tomu nebyly uloveny další vyšší figury, včetně presidenta.  


Oba články nepochybně stojí za to přečíst si celé. Jak již bylo řečeno výše, jde o dva nezávislé a vzájemně mírně posunuté pohledy na tutéž záležitost. Čtenáři tak vystoupí plastický obraz současné české zahraniční politiky v plné kráse.

A v neposlední řadě – v obou případech jde o čtivou a velmi slušně odvedenou práci autorů, což není málo.

—ﬡ—

Alef Nula

Osamělý podivín na vrcholu hory. » Medailon autora

View all posts by Alef Nula →

71 thoughts on “Středa – je ho tam po úterku třeba

 1. Ke zmíněné Číně a našim vládním packalům, kteří nás vedou od desíti ke třem a dále /Alef promine/ k nule, krátký citát, co se týká jejich „úspěchů“ /důsledků jejich antipolitiky/ v obchodní oblasti s Čínou – „Škoda je na sestupné tendenci v globálním měřítku už hezkou řádku let, loňských 731 300 dodaných po celém světě je skoro jen třetinou plánu pro rok 2025. O tom, že s tím má hodně co dělat sešup v Číně, jsme se zmiňovali několikrát, postupný propad ale nebere konce. Z někdejších 352 tisíc aut za rok zbylo loni jen 44 tisíc vozů s Kamiqem v čele. To je bída, nikdy ale není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Během letošního roku se v Číně prodalo jen něco málo přes 15 tisíc škodovek, což znamená meziroční pokles o dalších 52 procent.“ https://www.autoforum.cz/predstaveni/skoda-pry-konci-v-cine-na-nejvetsim-trhu-na-svete-prisla-prakticky-o-vsechno-ma-uvolnit-misto-vw/
  Chce se fakt zvracet, velebnosti.
  L.

  1. A je mi divné, že mezi miliardou Číňanů ještě bakalháři nenašli ani jediného dyzydenta, který by si tak rád koupil drahé, žravé a škaredé SUV od Škodovky, ale místní zlokomunisti mu s pistolí u hlavy a čukagekem v zádech tak dlouho vyhrožovali, až svoje těžce nasyslené chuany musel utratit za drahé, žravé a škaredé SUV od škodovácké matky …

   1. Nihil novi sub sole.
    Němci nevadí. Pravda, mají svého hňupa v čele státu, ale obchodně jsou pragmatici. Na rozdíl od českých mamlasů na čele. Takže nevadí, že Škoda je dcerou VW, potrestat je třeba jen Čechy na jejich daňových i zaměstnaneckých příjmech.
    Vládnou-li mamlasové, platí „čím hůř, tím líp“.
    Samozřejmě beru v úvahu, že ty mamlasy si jiní čeští mamlasové do čela zvolili. Možná tihle –

    „Princ Čekanka a kluk Hejhola spolu vandrovali celý týden, až přišli do Smutného království všech mamlasů.
    Bylo to velice smutné království. A smutné bylo, protože v něm žili samí smutní mamlasové. Smutní mamlasové vůbec nemluvili, jenom tak stáli a koukali před sebe a nic neříkali. ….“
    Patrik Ouředník „O princi Čekankovi“ str. 65 https: https://books.google.cz/books?id=wPJ_Op0RHDcC&pg=PA65&lpg=PA65&dq=kr%C3%A1l+mamlas+nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD+z+mamlas%C5%AF&source=bl&ots=AOFfzwwa1T&sig=ACfU3U2QJbBrQXgyBfuIMsF0eXAsXoaJow&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwiFrpHv1MDiAhUMIMUKHTajC5MQ6AEwAXoECAgQAQ#v=onepage&q=kr%C3%A1l%20mamlas%20nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%AD%20z%20mamlas%C5%AF&f=false

    Na rozdíl od tamtěch ovšem ti naši mluví /blbosti/, píší /blbosti/, nálepkují do dezolátů, a hlavně volí ty svoje směrem nahoru a škodí.
    No nic, snad přece jednou nadejde doba, kdy jim lidé stejně jako princ Čekanka a kluk Hejhola zazpívají písničku, jak je to v té pohádce, a oni dopadnou stejně jako král Mamlas Největší Ze Všech Mamlasů….
    L.

  2. ono, mit treba v CIne Teslu je povazovano za nedostatek vkusu. Cinsky auta jsou totiz vybavou a pohodlim i kvalitou o level vys.

  3. Mám pocit, že ten sešup je žádaný a ti naši nahoře jsou tam proto, aby to definitivně potopili. Tomu odpovídá i jejich výběr, protože oni nemají schopnosti cokoliv budovat.
   Hadry z odpadů v omezeném množství na osobu a rok, přídělové karty na potraviny – známé potravinové lístky v moderním pojetí s názvem karta uhlíková, polostudené kotce a zákaz vycházení za hranice lágru – to musíte lidi hodně pomořit, aby jim to připadalo jako dobré východisko.

 2. Díky zakladateli. Pan Štefec mne nadchnul, jeho články by jistě byly přínosem. Jen si nejsem jist, zda by ho lákalo, aby jeho skvosty byly vedle produktů Hampla a Markové.

   1. Alternativa je iluze. Nic takového neexistuje. Kdo operuje v aktuálních českých politických poměrech s pojmem „alternativa“, buď aktivně a úmyslně šíří dezinformace, nebo jim sám již podlehl.

     1. „Alternativa“ – klasické zmatení pojmů.

      To slovo samo o sobě, tak, jak je v kontextu dneška používáno, evokuje představu, že někde existuje sourodá skupina s jasným programem, která má potenciál stávající katastrofu o pěti-šesti kolech nahradit. Taková interpetace intuitivně vychází z obsahu obecného pojmu alternativa, který je (snad) poněkud matný, ale všechny výklady se točí kolem jednoho jádra:
      – náhradní, jiný, podobný, zástupný, lepší způsob řešení; nebo obecněji
      – jiná možná varianta výběru z téže třídy ekvivalence

      K tomu příklad: jízdní kolo je alternativou k osobnímu autu, letadlo je alternativou k zaoceánskému parníku, doprava autobusem je alternativou k dopravě vlakem. – V tomto příkladě zaměňujeme jeden dopravní prostředek za jiný, přičemž všechny dopravní prostředky spadají do jedné třídy ekvivalence „dopravní prostředek“ (když si ji tak definujeme).

      V kontextu naší politické situace by alternativa (myšleno – alternativa k momentálně vládnoucí katastrofě) měla představovat uskupení, které, kdyby dostalo příležitost vládnout, vládlo by jinak (a doufáme, že lépe). Takové uskupení ale nikde nevidím.

      To, čemu chybně říkáme „alternativa“, ve skutečnosti alternativou není. Daleko spíše se jedná o doplněk uskupení, které je aktuálně u vlády, a to je podstatný rozdíl. Definici množinového doplňku ať si každý, chce-li, nalezne ve Wikipedii; tady stačí napsat, že doplněk k nějakému „A“ je souhrn všeho, co není „A“. Taková entita však není alternativou k A – je pouze souhrnem možností, ve kterém se „A“ nevyskytuje. V politickém kontextu ČR: je to souhrn všech možností, jak řídit ČR, vyjma té varianty, která je právě „u vesla“.

      Co z toho prakticky plyne?

      Variant, jak řídit ČR, je mnoho; když z této plejády vyhodíme způsob, jak to vede pětikolka, zbude ještě „hafo“ dalších možností, a řada z nich je vzájemně protichůdných. Každá z nich může být alternativou k tomu, co je teď, ale nemohou být alternativou všechny dohromady zároveň. – Kdo souhrn odpůrců stávající vlády nazývá alternativou, tak buď nevědomky chybuje, nebo záměrně kalí vodu.

      A jsme u jádra věci: na tomto webu se setkávají ti, kterým se způsob současného vládnutí nelíbí, v tom se (skoro) všichni shodují. Ale jakým způsobem stávající marasmus nahradit, v tom se (logicky) rozcházejí. Nelze tedy plnoprávně nazývat souhrn odpůrců pětikolky alternativou; úsudek, na tomto předpokladu založený, bude pravděpodobně vždy chybný.

      Představu o „alternativě“ samozřejmě podporují a posilují stoupenci pětikolky (ať už jsou si výše napsaného vědomi či ne), aby se mohli následně odpůrcům vlády vyšklebovat, že se „alternativa nikdy nedokáže domluvit“.

      Ještě jednou na závěr:

      Kdo si nechá vnutit představu „nejednotné alternativy“, nechal si vnutit a přijal pravidla hry, kterou představuje pětikolka.

        1. Na grafomanii..

         /Pokus vo strucnou definici/.
         Alternativa je snaha po nahrazeni neceho, necim jinym , lepsim.
         Nekteri se tak nazyvaji i kdyz sou jen reakcionari , snazi se jen poukazat na nektere nedostatky jinych, ale zaroven
         zakryvat sve vlastni neschopnosti ..
         Nahradit nic tak nemohou..

          1. To je lepsi definice a konkretni ,
           vnutit si predstavu.
           Nejednotne alternativy.
           A prijal pravidla. Ktery predstavuje petikolka.
           A Tymakovan je definicie blbosti.

      1. Možná bych to zkrátil:
       Alternant je někdo, kdo nahrazuje původní subjekt, např. herec nahrazuje jiného herce.
       Soubor alternantů ale není alternativa.
       Alternativa hry by bylo nahrazení hry jinou hrou (Místo opery balet.)

        1. Nepresne..Herec /herce bych do toho vubec nepatlal/ ma dalsiho , tomu se rika nejak understudy/, kterej tenhle
         dalsi jen zaskakuje , kdyz je to potreba..
         Takze neni zadnej rovnocenej alternant , jen zaloha v nouzi ,
         lidi si zaplatili a dostanou horsi nahrazku.
         /Misto Stepanka , dostanou zaskakujiciho Svorce ,kdyz ma Stepanek treba chripku , v Narodnim/.
         Misto opery , balet neni alternativa ,ale blbost , ani trochu a bejt nikdy ani nemuze.
         Jestlize mame predstaveni dramatu Jan Hus s herci v jednom divadle….
         Alternativa a skutecna je a muze bejt pouze , kdyz v jinym divadle jiny herci hrajou stejny drama ,Jan Hus.
         Nejsou spokojeny s urovni predstaveni a chteji dat divakum lepsi.
         Neni mozny nic jinyho , zadna alternativa bejt nemuze a neexistuje , uvedenim nahradniho ,nealternativniho ,
         dramatu vo tom ,
         jak sel Hurvinek do valky..
         Nebo opery Liska Bytrouska..

    1. Heslo Alternativa ma mezi stitky/ tagy zarazena vetsina nezavislych blogu ci webu.
     Mozna je to vseobecne sdileny omyl nezavisle sceny, tezko rici.

    2. Alternativa je dobrej termín. Rozsah pojmu je docela zřejmý. Problém je s obsahem pojmu. Co ji charakterizuje. Termín falešně naznačuje, že by alternativa mohla být nástupcem dosavadní věrchučky. Což samozřejmě není možné, toho členové alternativy nejsou schopni. Aby se stala pozicí a dosavadní pozice opozicí.

     Alternativa bude vždy jen opozicí toho, kdo bude vládnout. Ať dobře či špatně. Ku prospěchu či ke škodě. Disidenti forever. Alternativa gegen ales.

      1. Ovšem: alternativa je dobrý termín, ale bohužel se nehodí k popisu situace. Sekyra je vynikající nástroj, ale boužel se nehodí k mytí nádobí.

       1. Definice alternativy je jedna věc, vnímání pojmenování alternativou určité skupiny, tlupy, názorového proudu je věc druhá.
        Podobně je na tom kavárna.
        Důležité snad je jen to, že kdekdo ví, oč kráčí.

        Například já se za alternativu, vzhledem k tomuto systému, v němž se vyskytujeme, nepovažuji. Považuji se za kazišuka. To je takové individuum, jež se nenápadně měkkým způsobem snaží kazit nelibou činnost takzvané elity (což také zdaleka neodpovídá pravému smyslu toho slova-neboť např. v čem je taková ministryně obrny elitní..a nejen ona) a činí tak nenápadně, leč soustavně a má z toho svým způsobem radost.

        1. „Důležité snad je jen to, že kdekdo ví, oč kráčí.“

         Právě tím bych si nebyl tak úplně jist, respektive – nejsem si jist, že se kdekdo s kdekým shodne.

         Každý to ví, ale každý jinak.

         1. Kazišuci se nezdružují, neboť jsou to individua velmi rozmanitá.
          No, možná, snad by šlo uvažovat o nějaké formě nezávislého, volného zájmového sdružení.
          To je na úvaze.

      1. Tedy ani opozice nemuze bejt alternativa.
       Musela by misto propagace vlady jenom reagovanim ,prijit s necim vlastnim.
       Klicovy slovo je tady vlada. Tedy opozice by musela prijit s nahrazenim nynejsi vlady , za jinou ,lepsi , tedy se stejnym principem vlady ,
       ale ktera by podstatnymi zlepsenimi vyhovovala vetsine.
       Tedy zase s vladou, ale vladou alternativni.
       Ve smyslu zaroven positivni.
       Alternativni nemuze bejt horsi a spatny.

       1. Ted , kdyz se v diskuzi muzou nazory v prispevcich dal vyvijet ,
        muzeme pak spolecne dojit k jednoduchymu zaveru.
        Vysvetlit . Proc je demokracie spatna .
        Vlada /nutny zlo/ zneuziva svou posici a moc a ma pouze reakci placeny opozice.
        Opozice tak nevytvari nic lepsiho a potom kazda demokracie,
        / a demo system vladnuti / , logickou navaznosti specha do zhorsovani , az skonci s nakym dalsim dolfem.
        Kdyz to ani jinak nejde .
        Napr. zadnej mechanik nevyrabi novy a lepsi auto ,ale jenom vopravuje starej krap.
        Opozice musi vytvorit a prijit s necim vod zakladu novym.
        Kdyz to neudela , zakonite pride a musi nakej prevrat ,revoluce, okupace ,valka..Cokoliv.
        Napr. V Usa se ted nejvic ze vseho boji svych vlastnich, udajne demokratickych voleb. /Jenom dolfove sou na obzoru/.
        Vsichni touzi a krici , ze chteji lepsi , beduji a kritizuji , ale nikdo neni schopen neco lepsiho vytvorit a zavest pro narod.

   2. Já pro sebe pojmu „česká alternativa“ rozumím tak, že jde o společenskou „scénu“, která nesdílí stejný mocenský narativ jako současné vládnoucí politické subjekty a jejich představitelé společně s mainstreamovými médii, a to jak co do příčin současného společenského, kulturního i ekonomického marasmu, včetně degradace mezilidských vztahů, tak jeho viníků. Veřejnou scénu, která odmítá realitu lokajské podřízenosti zájmům Spojených států a bruselské administrativy ovládané Německem a Francií, scénu, které je blízká i myšlenka přátelství a spolupráce států a národů bez ohledu na vnitřní politické uspořádání či členství ve vojenských a ekonomických paktech. Scénu, která odmítá umělé teorie lidského bytí a zvráceností tzv. „genderu“, teorie poroučení přírodním podmínkám planety Země typu „zelených údělů“ apod. za situace, kdy devět desetin zemí a jejich obyvatel tyto zásady programově nedodržuje, scénu, která vyznává lidskou i přírodní přirozenost.

    Vím, je to šroubované, mnohé jsem opomněl, nicméně si „alternativu“ takhle nějak představuju. Jako společenství lidí, kteří na výše uvedené fenomény mají stejné nebo podobné názory.
    Možná by se leccos dalo připodobnit závěrům Helsinské konference 1975.
    L.

    1. Verbalne obohacene , abstraktni do neskutecnosti ,
     sber starych , povrchnich omletych matkou moudrosti , odpadkovych klise , /vsecko je spatne a spatne a porad spatne , jinak nic/, sou lehke a snadne tanecky porad dokola ,na parkete nasledku ..

     Priciny a jevy dneska a kde se vzaly , jako obvykle kazdej lehce hopakem
     preskoci, muzika hraje dal a predstirani, ze Titanik je ledoborec , pokracuje.
     Hele , ale von ledoborec neni , zirej na tu velkou diru /z kusu ledu/…
     Divani a diveni prijde, az uz bejva zatracene pozde.

     Teprve dukladnym zjistenim ,muzeme prikrocit k odstranenim pricin , tedy
     zjistenim, ze Titanik vedenej kapitanem /kterej ale dobre vi ,ze neni ledoborec/, ledoborec neni a nikdy nebyl ,
     kdyz neni , tak hodit vsechny kapitany pres palubu , vyhnout se tak ,
     tem ledum a teprve potom nekam doplujeme.

    2. Vystihl jste to přesně.
     nesdílí
     odmítá
     odmítá
     Zcela negativní vymezení.Na ničem pozitivním se ale neshodne. Nikdy.
     To, že je jí nějaká myšlenka blízká, to nezachrání.

     1. Ano, souhlasím.
      Zase to trochu „rozšroubuju“.
      Česká „alternativa“ většinově ví, co je špatně, co nechce, žel, nemá jednotící názor na to, co by chtěla. Každý nebo většina subjektů české alternativy má své parciální zájmy, které dokonce mohou být nebo v řadě případů jsou protichůdné vůči jiným subjektům téže „alternativy“.
      Výsledek je pak zřejmý, politická opozice s nulovým potenciálem získat většinu ve volbách, vyjma případu, že do širší „alternativy“ zahrneme také Hnutí ANO /což asi tak úplně neplatí, protože do „alternativy“ bych zahrnoval ty subjekty, které mají oproti vládnoucí „pozici“ na situaci ve směrech, které jsem dříve vyjmenoval, VĚTŠINOVĚ opačné nebo odlišné názory, což ANO nesplňuje/. Do politické „alternativy“ naproti tomu jistě zahrneme SPD, jejíž způsobilost vládnutí je ovšem, přiznejme si, nulová nebo i kontraproduktivní, protože vládnutí je UMĚNÍ MOŽNÉHO, nikoliv NEUMĚNÍ NEMOŽNÉHO.
      Lapidárně vyjádřeno – česká politická alternativa = mnoho slimáčků, málo salátku. A platí to pro alternativu i v jiných sférách života společnosti a její organizace.
      L.

      PS
      Jakkoli výše Hnutí ANO z „definice“ politické alternativy poněkud vylučuju, neznamená to, že bych si nepřál jeho vítězství ve volbách. Naopak.
      Za Babiše bylo lépe /dvě vlády před covidem dokonce snižovaly schodek státního rozpočtu i při růstu finančních benefitů společnosti/.
      Klidně ať vládu převezme Hnutí ANO, jen když bude od vesla odstaven Lucifer se svou družinou chromých a přiblblých čertů a ďáblů.

      1. Ano. Dlužno dodat, že fialový čert ( ostýchám se napsat Lucifer, tedy Světlonoš) přikládá pod kotel na pokyn nejvyššího Satanáše a z vlastní iniciativy tak nějak hujersky přikládá o poleno víc, než by musel. Zatímco Andrej bude přikládat neochotně a když se Eusatanáš zrovna podívá jinam, přiloží o poleno míň ( zašmelí je pro sebe).
       To jen na okraj, abychom Andyho předčasně nesvatořečili. Fiala, to bylo z bláta ne do louže, nýbrž do luže. A teď budeme šťastni, že už nestojíme v luži, ale jen ve vodě a bahně, a že to, hosana, ani tolik nesmrdí.

       1. Jenže to má, Alefe, jedno „jenže“.
        A to, v čem spočívá, řekl jednou jeden někde, budete vědět – „…ne my, ale ten lid si to žádá…“.
        Ano, to, v čem jsme až po uši /v prdeli/, si většinově /pominu-li mlčící většinu/ žádá ten náš „lid“.
        Vypatlanci, táhnoucí se jak za píšťalkou Krysaře za ještě většími vypatlanci, kterým tu píšťalku věnovali.
        Hloupost /prostoduchost/ se ne nedá porazit. Jsou jich nekončící zástupy.
        Není úniku.
        L.

      2. Tzv. opozice jen pridava zatez na spolecnost a verejnost.
       Rozbiji , rozpatlava , nesjednodnocuje predstira ,nikdo netusi,
       co udelaji a co neudelaji po zvoleni do vlady..
       Jde zase o paralysujici nastroj , mezistranicke strety a konflikty prevladajicich zajmu .Narod je az potom a vzdycky a dlouho potom..
       Politik a politika sou skudci musi bejt totalne zruseny .
       Moc a vlada /kterou si uloupili /musi prejit do rukou lidu , nas vsech.
       Tady neni jina cesta..

       1. Není snad „demokracie“ VLÁDOU LIDU?
        Jestli by se mezi sebou nejraději „pozabíjeli“ ti, jimž „lid“ svěřuje svou moc /viz volby, kde se volí jediný představitel – např. prezident, aktuálně Slovensko/, v případě tzv. „přímé demokracie“ by se mezi sebou pozabíjel už ten „lid“ sám /nesrovnávat se Švýcarskem, kde se přímá demokracie čas od času uplatňuje, coby neangažovanou zemí/.
        Zatím nejefektivnějším způsobem vlády je konstituční monarchie anebo polototalitní systém. Obojí totiž zajišťuje kontinuitu – evoluci místo „revolucí“ v čtyřletém cyklu.
        Ani jedno nám plnohodnotně nehrozí, byť v roce 2012 tady byl pokus – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Gazdik-Osvicena-diktatura-je-nejefektivnejsi-zpusob-vlady-Ale-kde-vzit-toho-monarchu-242418
        a pokud jde o tu polototalitu, nevím, nevím, co je dnešek. Jen tu efektivitu nikde nevidět, jen „hnilobu a rozklad“.
        L.

        1. Lexi, když píšete, že demokracie je vládou lidu, musíte ještě doplnit, jestli ten lid je v pádu druhém nebo třetím. Pokud to samozřejmě není jasné z kontextu 🙂

         1. Jasně, víme, že původně to v Řecku (řeckých městských státech/ znamenalo onen genitiv.
          Problém byl ovšem v tom, kdo byl onen „lid“ a jaký zbytek byl „kanonenfutr“ bez jakéhokoliv práva na ovlivňování věcí veřejných.
          Podobu dativu to nabylo až mnohem později, až v souvislosti se zastupitelskou demokracií, kde ten kanonenfutr si jakoby vybírá ty, kdo mu bude vládnout ve svém, nikoliv toho „lidu“ zájmu.
          Reálně to ale vyjde nastejno.
          Úzká menšina vládne většině. Dokonce se to transformovalo do podoby, že ta menšina už nevládne ani tak ve svém zájmu /i když na sebe nezapomíná/, ale v zájmu těch, kdo ji ovládá – oligarchie, kleptokracie etc.
          L.

 3. Presne pomenované: „Místo vládnutí vlastní zemi jezdí politické vedení ČR po světě a chová se jako tlupa kšeftařů se zbraněmi. Premiér, ministryně války a ministr zahraničí coby obchodní cestující shánějí pro Ukrajinu „non-EU“ munici s využitím kontaktů zbrojařských firem, spojených dlouholetými „provizně-poplatkovými“ svazky s MO, zatímco český prezident a vrchní velitel české armády objíždí státy EU a žebrá o peníze na její zaplacení.“ ….. smutné 🙁

 4. V Austrálii se podle všeho provalilo, že místní poslanci co nadšeně jezdili na Tchajwan, za to dostali od Tchajwanské strany velmi dobře zaplaceno.
  Politici Salomonových ostrovů tvrdí že úplatky nabízí jak Taipei tak Peking. (Zdroj Guardian)
  Bývalý prezident Tchajwanu byl obžalován, že ze speciálního fondů na “podporu zahraniční politiky” chtěl zpátky od úplacených všimné. (Zdroj: wikipedie)
  U našich politiků mi jejich chování konečně dává smysl.

 5. Asi nejpravdivější moudro pana Štefce je konstatování, že studenou válku vyhrál Západ a východní Evropa představuje kořist. Pokud si celá slavná alternativa toto nepřizná, bude furt krok za temnou stranou.

  K tomu dnešnímu… Bylo to někdy jinak? Bylo Československo někdy víc než nástroj nějaké mocnosti?

  1. „Západ“, protektoráty velkolichvářů, je zadlužen do bezvědomí. K tomu je obohacen salvami perverzí, krimigrací za účelem kalergismu, Gren Dealem za účelem depopulace a transhumanismu.

   „Západ“ tedy nic nevyhrál. To jen velkolichváři si hrají na bohy, na nedotknutelné majitele světa.

  2. Co vsechno si zapad vyhral , neustalym hysterickym kricenim , pitomych a vomilanych vymyslu akademiku a politiku s nazvem studena valka ..
   Kdyz slo vo besneni nenavisti na nas..

   Dale slo este vo valku vod 45 na vlastni populace vydirany zbrojenim, /takze 60 tisic studenych v Koreji a dale asi 50 studenych tisicu ve Vietnamu americanu ,
   /a dalsi desitky tisic invalidu/ a zadnej z druhy strany , mimo diry do rozpoctu a vydirani z obcanu , to si vyhrali, vyhrali si studenou valku , tak zvitezili , ze plati 1 trilion na zbrojeni.
   Drive to byla stezi petina.
   Zapad vyhral a ted vi , ze cokoliv si vydre ze sveta , skonci fiaskem , studenou valkou ,
   treba na EU a protoze vsecko zmizi beze stopy…Zisky se zmeni do dluhu.
   Dale ,ze se zacal vic fasizovat /jako hitler po porazce Polska napr./, a utoky na jiny zeme staly uz nejmin 14 trilionu,
   za 20 let , ted utraci vitezne trilion za 3 mesice , ale nato nema.
   Vyrabi si studeny vitezove nepratele na vsech stranach..
   Parochial ,znamena zabyvanim se uzkych mistnich zalezitosti. Beze srovnani s takovejma uber idiotama , jako macaron, bidna , lejno s prackama, presnazivy germani
   a dalsi…
   Navsteva blaboliciho bezvyznamnyho pod idiota , bez povsimnuti jinde, /neni ceho/,
   se v tom mumraji snadno ztrati , aspon treba nerozdavame triliony do celyho sveta zadarmo , aby si potom s nami vytreli …….A kriceli , ze chteji este daleko vic..
   A vyhrozovali , ze kdyz usak napr. neda ….A koupi si dalsi palace..

   Zlepseni sveta znamena skoncit s politikama, byrokratama, akademika
   a s mediama a pisalkama ,ktery se se vo ty vyjmenovany pod idioty staraji denne ,
   kdyz vo nich pisou a tak je propagujou, vsechno co udelaji a kazdej den.
   Tim vsecko jen zhorsi a davaji pod idiotum a skudcum pocit
   a presvedceni jejich dulezitosti , sebevedomi , ze co udelaji, je dulezity,
   kdyz to vyvola velkou pozornost a kazdej to sleduje a reaguje.

   Takovy nejsou sami schopni neco vytvorit a jit za tim a tak jen reagujou,
   udrzujou tak system a pomahaji tomu nejhorsimu,
   kteryho uz davno zruseni a vytvoreni novyho systemu vladnuti ,
   je zakladni problem vubec.

 6. Ředitel BIS Michal Koudelka ukazuje Tenetovu cenu za spolupráci, kterou obdržel v centrále CIA v Langley v roce 2019 od tehdejší ředitelky CIA Giny Haspel
  Shrňme si podstatu kauzy: minulou středu české úřady na nejvyšší úrovni (premiér, ministerstvo zahraničí a česká zpravodajská služba BIS) oznámily “senzační” zprávu, že Rusko prostřednictvím skromného a prakticky neznámého českého webu Hlas Evropy zajišťuje “šíření protievropské propagandy” a – což je nejhorší! – prý platilo pravicové evropské politiky, aby si zajistilo vliv v Evropském parlamentu! BIS neuvedla jediné jméno, omezili se pouze na výčet zemí, v nichž si tito zákeřní Rusové podle údajů BIS kupovali europoslance po celé Evropě,“
  VK, Aeronet.

  🧠netuším kdo, v čím jménu a za jakých podmínek uzavírá na dodávky této munice smlouvy, ani kdo, jakou cestou a v jaké měně ji bude hradit

  🧐Soudruh žid Zelenský je poskokem vyššího panstva. Můžeme ty nadlidi nazývat velkolichváři, globalistickými parazity. Jsou to také majitelé BlackRock & FED. Furt je to stejný ničivý ksindl. Bez kosher kolaborantů jako je Šestidemolice (vláda Fialového hnusu a ANOfertu) by ovšem takové zázraky liberální démonkracie nezvládli.

 7. Já to dám ještě sem, aby nezapadlo
  ema napsal:3 dubna, 2024 (18:02)
  ad 1/ opakování matka moudrosti
  ad 2/ copak sem chodíme, abychom si dokázali jak jsme chytřejší než ten druhý
  ad 3/ nebo dokázat druhým, že nejsme schopni si text přebrat, když to není na první dobrou.
  ad 4/ závěrem – všechny požadovatele přesných itinerářů považuji za potencionální nebezpečí. Je to zkušenost z minula, kdy všichni všechno veděli a nikdo nebyl trestně stíhán. protože případní „aktivisti “ se v tom nevyznali, čili nemohli dělat neplechu.
  ad 5/ musíme se ještě hódně učit. Jinak s námi zametou

  1. Zmatenost ceske alternativy nezna meze.
   Hampl neni akademik, protoze strani Izraelcum. Na rozdil od ing. Stefce.

   1. Furst je prechytralej paralytik popisem povrchnosti. „Prime linky zastaveny a neobnoveny“. To se mu nelibi , udela neco? Co? H…o!!
    Snaha agesivne paralysovat je abnormalni..Jiny zeme maji naky zajmy , jaky.
    Zase vime ho…o. Maji lepsi dlohodoby ty hovna.
    Co maji dneska nemusi mit zejtra ,kdyz se vlady stridaji..
    My mame drastickou fluktuaci. Co to je..Jenom my. Na to musi bejt dva.
    Ale jenom my. Drasticky hovno. Vi , co udelat aby nebyla ta jeho fluktuace .
    Zase vi hovno . Jenom nadava, destrukcni paralyticky kecy , krici , ze jinde ,
    to delaji vsicky tluchubove ,duni jekotem ,ze my sme porad ve vsem ,
    za kazdou cenu ty nejhorsi..
    Dalsi psaci a nenavistny hovado..

  2. Prožidovský a proruský nacista vidí, že pan docent je celkem opatrný.
   S „masadou“ lze komunikovat tuším jen přes protonmail, jiné běžné to neakceptuje.
   Nacista už to jednou zkusil. Pro obyč komunikaci, kde jde vohovno, má nacista seznam, ale proton má taky, pro záležitosti „citlivější povahy.
   Nacista už zkoušel na masadovský mail psát přes Lukačoviče, vracelo se jako „nedoručitelné“. 😀
   Nacista to hodnotí velmi kladně, dnes je třeba být maximálně opatrný.
   Protonmail proto doporučuje i panu domácímu.
   Podle nacisty je jen otázkou času, kdy si na pana domácího někdo začne „svítit“ a právě mailem to vždy začíná. Až pan domácí začne vysírat systém víc, tak mu v Miroslavi, poblíž nejbližší stávající, fixní BTSky, na pár dní zaparkuje vzhledově skoro obyčejný Transit. Má jen nejnutnější, zatmavené boční prosklení vpředu a divnou vybouleninu ve střeše, co vypadá jako nějaké integrované pouzdro na lyže.
   Je tmavomodrý, nemá žádné boční dveře, zadní nemají zasklení, nemají otevírání zvenčí, hned za nimi je černý dvoudílný závěs.
   To bude AGT, tedy zařízení, zvané fízly a kriminalisty „Agáta“, podle jeho výlučného účelu.
   Je to velmi výkonný, mobilní BTS bod, který ale umí i ledacos jiného a pozná se spolehlivě podle toho, že v něm furt hučí nějaké větráky, běží motor i klimoška a pod vozem leží na zemi něco mezi hadičkou a kablíkem.
   To je maskovaná vf protiváha, měděné lanko, nastříkané grafitem, vůz je od země izolován pneumatikami, ale vf protiváhu vzhledem k výkonu potřebuje.
   První Agáty sice měly speciální pneumatiky z vodivé gumy, ale toto vf spojení se zemí nebylo spolehlivé – velký vf výkon Agáty (80W na kanál a příčku) vypaloval vazelínu v ložiscích kol, takže od toho bylo upuštěno a Agáta se vysokofrekvenčně zemní zmíněným lankem, položeným na vozovku po celé délce vozu.
   Pokud je zde přítomen i nějaký OK2 a zároveň „žížalkář“, tak jistě dovysvětlí 😀
   Nacista ale může pana domácího uklidnit.
   Vědí, kde bydlíte, skoro celá Vaše komunikace je jim viditelná i jinak, zatím jste systému neškodný a zatím jim nejspíše ani nestojíte za nějakých šestnáct tisíc korun hodinových nákladů na provoz Agáty.
   Nacista měl v Technické Podpoře u fízlů dobrého kámoše ze školy, který s těmi krámy zpočátku jezdil, než postupně zaškolil i ty chytřejší „obyčejné“ fízly z TP kriminální služby. A pak se doma v Karviné, zastřelil.
   Takže i nacista o těch střepech ledacos ví a už to může napsat. Inženýra Skalického, už za to nikdo honit nemůže..
   Celkem jich je u fízlů v provozu devět, plus jedna záložní a na každé větší demošce, se jedna poblíž ochomejtá, plus záměrně dobře viditelné, monitorové vozy s teleskopy.
   Ale vzhledem k tomu, že dnes už na GSM systém skoro nikdo nemá monopol, tak si Agátu i software k ní, může koupit skoro kdejaký drban. Stačí, když má zbytečných 1,95M amerických peněz, takže asi tři až čtyři Agáty jsou v soukromém držení bezpečnostních agentur (stav k roku 2018).
   Nacista si myslí, že Čermáka jako odstrašující případ, dostala (mimo jeho vlastní omezenosti) právě jedna z Agát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *